Ameliyathaneler

SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi yeni binasının hizmete girmesiyle birlikte 10 ameliyat salonu kapasitesine ulaşmıştır. Ameliyathaneler laminar hava akımı ve hepafiltrelerle donatılmıştır. 

C kollu röntgen makinesi, bilgisayar donanımlı anestezi cihazları, ameliyat  mikroskobu ve endoskopik sistemlerle, teknolojinin tüm imkanlarından faydalanılan ameliyathanelerde 24 saat tüm açık ve kapalı ameliyatlar yapılabilmektedir. Hastanemiz, pediatrik ve erişkin açık kalp ameliyatları, beyin cerrahisi mikrocerrahi, laparaskopik cerrahi ameliyatları başta olmak üzere ve tüm branşlarda özellikli ameliyatları yapmak için gerekli olan ekiplere ve teknik donanıma sahiptir. Koroner by-pass cerrahisi, konjenital  kalp hastalıkları  cerrahisi, kalp-kapak ve damar  cerrahisi, artroskopi, eklem protezleri, tüm genel cerrahi ameliyatları, travma ve acil cerrahi ameliyatları ile mikrocerrahi ve reemplantasyon, vertebra  cerrahisi, çocuk cerrahisi, çocuk ortopedi cerrahisi, beyin ve omurilik cerrahisi, liposuction ve nazoplasti gibi plastik ve rekonstrüktif cerrahinin her türlü ameliyatı, göz, KBB, jinekoloji ve üroloji ameliyatları yapılabilmektedir.

Ameliyathanemizde temizliğe üst düzeyde özen gösterilmektedir. Bu amaçla odaların günlük temizlik ve dezenfeksiyonunun yanı sıra ayda bir kez, tüm ameliyathanenin  genel terminal dezenfeksiyonu yapılmaktadır.

Telefon: 0.342.211 50 00 

e – randevu: www.sankotip.com


Güncelleme Tarihi: 8/4/2022 8:18:03 AM