Anestezi

Anestezi; ameliyatın yapılmasına izin verecek şekilde hastanın bilincinin, ağrı duyusunun, reflekslerinin geri dönüşümlü olarak ortadan kaldırılması işlemidir. Anestezi uzmanı, ameliyata alınan hastanın operasyon öncesi değerlendirilip bilgilendirilmesi, operasyon süresince uyutulması, kalp, akciğer ve diğer hayati organların fonksiyonlarının takip edilmesi, ameliyat sonrası ağrının giderilmesi ve yoğun bakım reanimasyon ünitelerinde hastanın takip ve tedavisinden sorumludur. Bu amaçla kliniğimiz üç dalda hizmet vermektedir. 

     * Anesteziyoloji uygulamaları,
    
     * Yoğun bakım ve reanimasyon ünitesi
    
     * Ağrı tedavisi (Algoloji)

Başta anestezi uygulamasının 4 özel dalı olan kardiyovasküler cerrahi anestezisi, nöroanestezi, pediatrik anestezi, kadın doğum anestezisi olmak üzere kliniğimizde tüm anestezi uygulamaları yapılabilmektedir.

Yoğun bakım ve reanimasyon ünitesi iki bağımsız üniteden oluşmaktadır. Her yatak kardiak mönitör, ventilatör, infüzyon pompaları, aspiratör vb. teknik donanıma sahiptir. Antidekübit özelliğe sahiptir. Yoğun bakım ve benzeri reanimasyon ünitesinde mekanik ventilasyon desteğine ihtiyaç duyulan respiratuar bozukluklar başta olmak üzere travma, intoksikasyon (zehirlenmeler), sepsis, ARDS, şok, nöromusküler hastalıklar, serebrovasküler olaylar ve ameliyat sonrası yoğun bakım desteği gereken hastalar tedavi görmektedir.

Polikliniğimizde mekanik ventilasyon, girişimsel kardiak monitörizasyon, hemofiltrasyon, hemodializ, cerrahi ve perkütan trakeostomi yapılabilmektedir. Dünyada, tüm modern yoğun bakım ünitelerinde yapılan her türlü işlemin gerçekleştirilebildiği ünitemizde, Gaziantep ve çevre illerden çok sayıda hasta tedavi edilmekte, hatta ünitemize, üniversite hastanelerinden bile hasta kabul edilmektedir.

Ağrı Polikliniği'nde, akut ve kronik (müzmin) ağrılar, multidisipliner bir yaklaşımla tedavi edilmektedir. Bu amaçla intravenöz, intramusküler, spinal ve epidural hasta kontrollü analjezi, rejyonel bloklar, kalıcı pompa sistemleri uygulanabilmektedir.

Ağrı Polikliniğimizde en çok şeker ve kanser hastalarının ağrıları tedavi edilmektedir.

Tel: 0.342.211 50 00

e – randevu: www.sankotip.com


Güncelleme Tarihi: 8/4/2022 8:18:45 AM