Biyokimya Laboratuvarı

Hastanemiz Biyokimya Laboratuvarı’nda testler, en doğru yöntemlerle, en az hata esas kabul edilerek, iç ve dış kontroller yapılarak çalışılmaktadır. Laboratuar biyokimya, hematoloji, mikrobiyoloji ve endokrinoloji birimlerini kapsamaktadır.
 
İdrar, kan, beyin, omurilik sıvısı ve diğer vücut sıvılarında, proteinler, lipitler, enzimler, elektrolitler, koagulasyon testleri, tiroitler, androjenler, ostrojenler, tümör belirteçleri ve hepatit testlerini kapsayan parametrelerle, en son teknoloji ürünü oto analizörlerle, çalışılmaktadır. Çalışılan örneklerin yedekleri özel saklama birimlerinde 15 – 30 gün arasında saklanmakta ve ihtiyaç duyulan durumlarda, bu örneklere dönülmektedir.
 
Hasta kayıt ve sonuçlarımız, tamamen bilgisayar ortamında sistemli bir şekilde tutulmaktadır. İstenilen testler optik okuyucuda okutularak, barkotlama sisteminin doğrudan devreye girmesiyle hazırlanmaktadır. Tüpler barkotlandığından, herhangi bir hataya yer verilmemektedir. Bu şekilde hazırlanan testler, en kısa zamanda sonuçlandırılarak, gerekli yerlere ulaştırılır.
 
Telefon:0.342.211 50 00 (2273 - 2274),

Randevu: 0.850.811 87 65
 
e – randevu: www.sankotip.com

Güncelleme Tarihi: 7/22/2019 6:08:29 PM