Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

“Bebek Dostu Hastane” çocuklarımıza hizmet vermeye devam ediyor.
 
Pediatri Polikliniğimiz; hafta içi her gün sabah 08:00 - 17:30, cumartesi günleri 09:00 - 13:00 saatleri arasında çocuk hastalıkları uzmanlarının yetki ve sorumluluğunda hizmet vermektedir.

Hasta çocukların muayeneleri sırasında gerekli görülen laboratuvar ve radyoloji tetkikleri SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde yapıldıktan ve reçeteleri düzenlendikten sonra, gerektiğinde 10 gün içinde hastalar ücretsiz kontrol edilmektedir.

Sağlıklı bebekler ise aylık muayenelerinden sonra çocuk doktorlarının önerdiği aşı takvimine uygun olacak şekilde, aşı hemşireleri tarafından aşıları yapılmaktadır. Aşı odasında Sağlık Bakanlığı’nın uygun gördüğü zorunlu aşılarla birlikte, Dünya Sağlık Örgütü’nün yapılmasını önerdiği rota, hepatit A, suçiçeği ve HPV (Human Papilloma Virüs) aşıları da uygulanmaktadır.

Çocuk servisi 17 yataklı olup, 24 saat boyunca deneyimli çocuk hemşirelerinin gözetimi altındadır. Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesinde ise 36 küvöz, 1 açık küvöz ve 3 transport küvöz ile solunum cihazları, yoğun fototerapi cihazları ve monitörler eşliğinde bebek yoğun bakım hemşireleri gözetiminde, hasta bebeklerin sağlığı için uğraş verilmektedir.

Yeni doğan bebeklerde zaman zaman rastlanan diafram hernisi, bağırsak tıkanıklıkları gibi doğmalık anomaliler deneyimli çocuk cerrahlarımız tarafından en uygun ve kısa sürede opere edilerek ameliyat sonrası dönemde Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde nekahat dönemlerini geçirmektedir. Bebeklerimizin ve çocuklarımızın hiçbir zaman bu ünitelerimize ihtiyaç duymamaları en büyük dileğimizdir ancak gereği halinde 365 gün 24 saat hizmetinizdeyiz.


Telefon: 0.342.211 50 00 (5354 - 5355)
 
e – randevu: www.sankotip.com


Güncelleme Tarihi: 8/4/2022 8:21:00 AM