Göğüs Hastalıkları

Hastanemiz Göğüs Hastalıkları Polikliniği’nde, akciğer hastalıklarının tanı, tedavi ve takibine yönelik poliklinik ve yataklı tedavi hizmeti verilmektedir.

Solunum sisteminden kaynaklanan nefes darlığının teşhisi, tedavisi ve takibinde önemli rol oynayan solunum fonksiyon testleri ile ilaçlı solunum fonksiyon testleri (reversibilite) yapılmaktadır.

Hastanemiz Bronkoskopi Ünitesi’nde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer hastalıklarının erken ve kesin tanısına yönelik bronkoskopi işlemi de (solunum yollarının erken endoskopik incelemesi) gerçekleştirilmektedir.

Akciğer zarları arasında sıvı toplandığında, nedenini araştırmak için, bu sıvıdan örnekler alınarak tanıya gidilebilmektedir. Sıvı fazla miktarda ise; tedavi amacıyla bu sıvının boşaltılması işlemi de yine hastanede yapılmaktadır.

Günümüz teknolojisini yakından takip ederek, halkımıza sunan hastanemiz Göğüs Hastalıkları Uzmanları yönetiminde uyku laboratuvarı hizmet vermektedir. Uykuda solunum bozuklukları kardiyovasküler (hipertansiyon, aritmi, kalp yetmezliği, ani ölüm) ve serebrovasküler (inme) uyku hastalıkları içinde en önemli hastalıklardan biridir. Obstrüktif uyku apne sendromu (uykuda solunum durması hastalığı) bu hastalık yelpazesi içinde en sık görülenidir. Horlama, uykuda nefes durması, gündüz uyku hali, sabah baş ağrısı, uykudan yorgun uyanma, dikkat bozukluğu en sık görülen belirtilerdir. Bölümümüzde uykuda solunum bozukluklarını araştırmak üzere uyku laboratuvarında polisomnografi (uyku testi) yapılmaktadır. Laboratuvarımız 4 yatak kapasitelidir.

Bunların yanı sıra, Göğüs Hastalıkları Polikliniğimizde insan sağlığını ciddi şekilde tehdit eden ve akciğer hastalıklarının temel sebeplerinden birisi olan sigarayı bıraktırmaya yönelik hizmetler de verilmektedir.

Telefon:0.342.211 50 00 (5336 - 5337) 

Randevu: 0.850.811 87 65
 
e – randevu: www.sankotip.com
 
 
 
 


Güncelleme Tarihi: 7/22/2019 5:52:22 PM