Dr.Ögr.Üyesi Mehmet ALMACIOĞLU

Özgeçmiş:

DR. ÖĞR. ÜYESİ MEHMET ALMACIOĞLU:

1982 yılında Gaziantep’te doğan, ilk, orta ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamlayan Dr. Öğr. Üyesi Almacıoğlu, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldu.

Dr. Öğr. Üyesi Almacıoğlu, mecburi hizmet süresinin ardından Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında başladığı uzmanlık eğitimini 2014 yılında tamamladı.

Türk Pediatri Kurumu Üyeliği, Avrupa Alerji İmmünoloji Derneğive Türkiye Alerji ve İmmünoloji Derneği Üyeliği ve bu kuruluşların kongrelerinde bilimsel çalışmalar yürüttü.

Kilis Devlet Hastanesi’nde, Devlet Hizmet Yükümlüsü olarak görev yapan Dr. Öğr. Üyesi Almacıoğlu, 2016 Mart ayı itibarı ile SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak göreve başladı.

Evli ve bir çocuk babası olan Dr. Öğr. Üyesi  Almacıoğlu, uzmanlık eğitimi süresince özellikle sağlıklı bebek ve çocuk gelişiminin takibi ve desteklenmesi, yeni doğan bebek ve anne sağlığı, akciğer hastalıkları, astım ve alerjik hastalıklar, sindirim sistemi hastalıkları, kilo eksikliği, boy kısalığı, tiroit ve ergenlik hastalıkları, çocukluk çağının ateşli hastalıkları konuları üzerinde çalışmalar yaptı.