Dr.Ögr.Üyesi Ayşe GÜMÜŞ DEMİRÇUBUK

Özgeçmiş:

DR. ÖĞR. ÜYESİ  AYŞE GÜMÜŞ DEMİRÇUBUK

1980 yılında Gaziantep'te doğan Dr. Öğr. Üyesi Demirçubuk,ilk, orta ve lise öğrenimini Gaziantep’te tamamladı. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2004 yılında mezun oldu. İstanbul Maltepe Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği’nde başladığı uzmanlık eğitimini, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği’nde tamamladı.

Mecburi hizmet yükümlüsü olarak Hakkari Devlet Hastanesi’nde görev yapan Dr. Öğr. Üyesi Demirçubuk,2011-2016 yılları arasında Gaziantep Çocuk Hastanesi’nde, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak hizmet verdi.

Yenidoğan yoğun bakımda uzun süre çalışan,yenidoğan yoğun bakım ve çocuk yoğun bakım sertifikaları olan Dr. Öğr. Üyesi Demirçubuk’un yurtiçi ve yurtdışı kongre ve toplantılarda yazılı ve sözlü bildirileri bulunuyor. 

Özellikle yenidoğan, sağlıklı bebek ve çocuk büyüme ve gelişme takibi, aşılar, astım, alerjik hastalıklar, sindirim sistemi hastalıkları konuları üzerine çalışmaları bulunan Dr. Öğr. Üyesi Demirçubuk, evli ve 2 çocuk annesi.