Dr.Ögr.Üyesi Aydın BÜDEYRİ

Özgeçmiş:

 Dr. Öğr. Üyesi Aydın BÜDEYRİ:

1981 yılında Gaziantep’te doğdu. 1992-1999 yılları arasında ortaokul ve lise öğrenimini Gaziantep Anadolu Lisesi'nde tamamladı. 1999-2005 yılları arasında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim alarak Tıp Doktoru unvanını aldı. 2006-2011 yılları arası Dokuz Eylül Üniversitesi, Tıp Fakültesi Hastanesi, Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde Ortopedi ve Travmatoloji İhtisası eğitimi sırasında, 2010 ve 2011 yıllarında Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim dalında ve El Cerrahisi Bilim dalında Başasistanlık görevinde bulundu.

2011 yılında Royal College of Surgeons of England, Londra/İngiltere’de “İleri El-El Bileği Cerrahisi ve El Bileği Artroskopisi” eğitimi ardından Arthroscopy Association of North America, Illinois/ABD'de “Temel ve İleri Omuz Artroskopisi” eğitimi aldı. 2012-2013 yıllarında zorunlu hizmet görevini T.C. Sağlık Bakanlığı, Bitlis Devlet Hastanesi, Ortopedi ve Travmatoloji Bölümünde tamamlayan Dr. Öğr. Üyesi Büdeyri, Haziran 2013 tarihinden itibaren Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde görev almaya başladı.

Mesleki ilgi alanları; El, Elbileği, Dirsek ve Omuz Cerrahisi, Artroskopik Cerrahi, Ortopedik Rekonstrüktif Mikrocerrahi olan Dr. Öğr. Üyesi Büdeyri; Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği, Türkiye Spor Yaralanmaları, Türkiye Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği, Türkiye Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği,  Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği, Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, Türkiye Yelken Federasyonu-Windsurf/Kitesurf Sağlık Kurulu, Kuzey Amerika Artroskopi Derneği, Avrupa Spor Travmatolojisi, Diz Cerrahisi ve Artroskopi Derneği’ne üyedir.

2014 yılı itibariyle SANKO Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda Dr. Öğr. Üyesi olarak görev yapmaya başladı. Evli ve 1 çocuk babasıdır.