Dr.Ögr.Üyesi Ş.ESRA ÖZKAPLAN

Özgeçmiş:

DR. ÖĞR. ÜYESİ Ş. ESRA ÖZKAPLAN:

1977 yılında Ankara Polatlı'da doğdu. İlk, orta ve lise öğretimini Samsun'da tamamladı. 1995 yılında girdiği Ondokuz Mayıs Üniv. Tıp Fakültesini 2001 yılında okul dördüncülüğüyle bitirerek mezun oldu. Sivas ili Suşehri İlçesi Devlet Hastanesinde bir süre görev yaptıktan sonra, 2003 yılında İnönü Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünü kazandı.

2008 yılında uzmanlık eğitimini tamamlayarak Gaziantep İslahiye Devlet Hastanesinde mecburi hizmet görevini tamamladı. Mecburi hizmet görevini tamamladıktan sonra Özel Sani Konukoğlu Hastanesinde 2009 Ekim tarihinden beri görev yapmaktadır.

2014 yılında kurulan SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalında "Dr. Öğr. Üyesi" olarak göreve başladı. Özel ilgi alanı olan perinatoloji (riskli gebelik) konusunda uluslararası dergilerde birçok yayını vardır. Bunun yanında fetal ekokardiyografi, fetal doopler ve ikinci düzey tarama ultrasonografi konusunda oldukça deneyimlidir. Çok iyi düzeyde İngilizce bilmekte olan Dr. Öğr. Üyesi ÖZKAPLAN, evli ve 3 erkek çocuk annesidir.