Ortopedi ve Travmataloji

Hastanemiz Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği tam bir ekip çalışması anlayışı ile görev yapmaktadır. Çok geniş bir branş olması nedeni ile her ortopedistin, her vakayı çok başarılı tedavi etmesi mümkün değildir. Ekibimizdeki arkadaşlar en başarılı oldukları konularda aktif görev alırlar, yardımlaşma ile tüm hastalar sahiplenilir.

Özel sağlık kurumlarının sadece maddi kaygılar için değil bilimsel araştırma ve faaliyetlerde bulunmak için de var olması gerekliliğine inanılmaktadır. Bu nedenle tüm veriler bilgisayar ortamında arşivlenmekte, sık sık halka açık konferanslar verilmekte, bilimsel toplantı ve kongreler takip edilmektedir. Branşımızla ilgili tüm dergiler ve klasik kitaplar düzenli olarak takip edilmektedir.

Hastanemizin bizlere sunduğu en ileri teknolojiye sahip araç ve gereçlerle, mükemmel ameliyathane, poliklinik ve acil servis ortamlarında 24 saat kesintisiz hizmet verilmektedir.Tüm ortopedik vakalar ve travmatolojik yaralanmalar, en uygun zamanda müdahale edebilecek deneyimli, etik ve bilimsel ekibimiz tarafından başarı ile tedavi edilmektedir.

Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği tarafından yapılan ameliyatlar ve uygulamalar:

1. Doğuştan kalça çıkıkları, spastik beyin felçleri, çocuk felci sekelleri, doğuştan çarpık ayak, cam kemik hastalığı sekelleri, doğumsal kol felci, boyun eğriliği, skolyoz ve daha birçok çocukluk dönemi ortopedik hastalıklar.

2. Doğuştan veya sonradan gelişmiş kol ya da bacaklardaki eşitsizlikler (uzunluk farklılıkları - kısalıklar) Ilızarov tipi eksternal fiksatörlerle tedavi edilmektedir.

3. Göğüs veya bel omurlarının çeşitli kazalara bağlı kırıkların (acil durumlar dahil) ameliyatları yapılmaktadır.

4. Değişik eklemlerin, özellikle diz, kalça, omuz ve dirsek kireçlenmelerinde en son sistem total protezler başarılı şekilde uygulanarak, kişilerin ağrısız yürüyebilmesi, günlük yaşamlarını mutlu şekilde sürdürebilmeleri sağlanmaktadır.

5. Artroskopi dediğimiz kapalı sistem ameliyatlarla; Dizde menisküs cerrahisi (menisectomi, menisküs tamirleri), Ön çapraz bağ yaralanmaları tedavisi, Kıkırdak yaralanmaları cerrahisi (debridman, traşlama, mikrofraktür metotları), Eklem için kırıkların tedavisi, Eklem faresi eksizyonları, osteokondristis dissekans ameliyatlar, Ayak bileği eklemi ve omuz eklemi sorunları, Spor yaralanmalarında, sporcuların en kısa zamanda spora dönebilmelerine olanak sağlayan tüm spor cerrahisine yönelik girişimler.

6. El yaralanmalarına bağlı kopma, ezilme, kiriş, damar ve sinir yaralanmaları, uygun

endikasyon varsa mikroşirurjik olarak dikilmektedir.

7. Her türlü kırık, çıkık veya travmatik yaralanmalar, ileri teknolojik imkanlarla hızlı şekilde tedavi edilmektedir. Hatalı kaynamış ya da hiç kaynamamış sorunlu kemikler, kemik iltihabı oluşmuş vakalar da deneyimli ekibimizce başarılı şekilde tedavi edilmektedir.

8. Şeker hastalığına bağlı diyabetik ayak yaranmaları ve kangren tedavisi, iyi ve kötü huylu yumuşak doku ve kemik urları, onkoloji kliniği ile birlikte tedavileri ekibimizce, uygun görülürse, tedavileri üstlenilmektedir.

9. Kliniğimizde ESWT cihazı ile müzminleşmiş tenisçi dirseği, topuk dikeni vakalarının sorunları çözülmeye çalışılmaktadır.Telefon:0.342.211 50 00 (5370 - 5371)

Randevu: 0.850.811 87 65
 
e – randevu: www.sankotip.com


Güncelleme Tarihi: 10/16/2021 12:37:43 PM